Једнострано струјање значи да медијум за размењивање топлоте који улази из десног угла отвора плоче за размењивање топлоте коначно излази из отвора десног угла. Слично, медијум за размену топлоте који улази из отвора левог угла коначно излази из отвора левог угла. Дијагонални проток значи да течност за размену топлоте тече из отвора десног угла, а затим излази из отвора левог угла, или течност која улази из отвора левог угла тече из десног угла холе, који показује дијагонални образац тока. У погледу ефикасности размене топлоте, метода дијагоналног протока је боља од једностраног протока, али је цена једностраног протока релативно ниска, тако да се једнострани проток генерално користи када се ефикасност размене топлоте може задовољити.
(1) Директан тип пасте, то јест, након наношења заптивача на заптивну заптивку, она се директно причвршћује на уградни жлеб плоче за размену топлоте.
(2) Тип гуменог ексера, односно рупа за монтажу је дизајнирана на плочи за размену топлоте, а гумени ексер је дизајниран на ивици заптивне заптивке. Након што се заптивна заптивка постави у уградни жлеб, гумени ексер се уграђује у монтажну рупу.
(3) Тип копче, то јест, на ивици заптивне заптивке налазе се ексери са копчом, а заптивна заптивка је закопчана на плочи за измену топлоте са ексерима копче. За горе наведене три методе, заптивка типа штапића има једноставну структуру и најлакша је за обраду, али је релативно проблематична за инсталацију и растављање. Заптивке са уметнутим елементима и заптивкама имају сложену структуру и теже их је обрађивати, али се релативно лако инсталирају и растављају. Заптивке плочастих измењивача топлоте се деле на симетричне и асиметричне облике према облику попречног пресека производа. Симетрични облици се углавном користе за плоче са дијагоналним током. Асиметрично тло је равна површина, а горња заптивна површина може бити равна површина, закривљена површина, нагнута површина и слично.